U zaprešićkom je Ogranku Matice hrvatske održan drugi dio zajedničkoga projekta četiriju ogranaka: Zaprešić, Sveta Nedjelja, Jastrebarsko i Samobor, pod nazivom „Susreti“. Ove se, 2018. godine, „Susreti“ održavaju četvrti put zaredom. Na zajedničkim se izložbama predstavlja mnoštvo poznatih, ali i novih umjetnika s područja Zagrebačke županije.
U samoborskoj Gradskoj knjižnici predstavljeno je „Čudesno dvorište“, knjiga dugogodišnje članice Ogranka MH Samobor, gospođe Anice Marušić Bišćan. Knjiga sadrži
Ogranak MH Samobor po prvi je puta u subotu 30. lipnja 2018. otvorio svoja vrata svim zainteresiranim građanima i prijateljima kulturne baštine. Službeni dio programa
U kafiću “Fulir“ u Samoboru održana je još jedna iz ciklusa Samoborskih pjesničkih večeri, pod vodstvom Zvonka Jurčevića. Uz glazbenu pratnju dua „MaLa“ stihove su čitali: Nada Bošković, Katica Lenardić, Vlasta Mažuranić, Koviljka Vlahović-Telišman, Đurđica Runtas, Vlatka Bošnjak, Kristina Kupres, Miro Matijaš, Zoran Perović, Zvonko Jurčević i Lada Lokmer.
Članice Likovnoga odjela Ogranka MH Samobor po drugi su puta ove godine, na poziv ravnateljice Dječjeg vrtića „Grigor Vitez" iz Samobora, oslikale vrtićki prostor te tako svojim prekrasnim uratcima djeci, ali i „tetama“ još više uljepšale boravak u vrtiću. Svoje su talente pokazale Đurđica Debogović, Grozdana Korpar, Zdenka Resar i Snježana Zakanj Radovanić. Nadajmo se da će ovakvi plemeniti susreti i druženje ponoviti.
U emisiji Radio Samobora “Epicentar”, voditelj Prirodoslovnoga odjela Ogranka MH Samobor govorio je o dolasku najtoplijega godišnjega doba u godini te objasnio promjene koje se događaju u prirodi i okolišu koji nas okružuje.