Ogranak MH Samobor po prvi je puta u subotu 30. lipnja 2018. otvorio svoja vrata svim zainteresiranim građanima i prijateljima kulturne baštine. Službeni dio programa
otvorio je predsjednik Ogranka MH Samobor Gordan Črpić naglasivši važnost promicanja kulture u lokalnoj sredini. Uime Grada Samobora nazočne je pozdravio pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Samobora Juro Horvat, poželjevši mnogo uspjeha u radu, a uime Gradske glazbe Samobor dirigent Robert Polgar. U prigodnom programu nastupila je Gradska glazba Samobor, glazbenici Ogranka MH Samobor i pjesnici. Građani su mogli razgledati bogat opus knjižnih izdanja i likovnih uradaka članova, razgledati prostorije, upoznati se s radom pojedinih odjela te – učlaniti u udrugu. Za sve sudionike i goste gljivarski gulaš pripremili su gljivari iz Gljivarske udruge „Sunčanica – Samobor“, a kremšnite je donirala slastičarnica „Nebi“.