U subotu 15. prosinca 2018. godine upaljena je na Trgu kralja Tomislava u Samoboru i treća adventska svijeća, pastirska svijeća ili svijeća poniznosti i jednostavnosti. Nakon uvodne adventske pjesme koju je na trubi odsvirao Viktor Meczner, okupljene je pozdravila tajnica Ogranka MH Samobor Lada Lokmer, poželjevši svima jednostavno življenje u skromnosti i poniznosti, uz uvažavanje svakog čovjeka.
Advent 3
Đakon Župe sv. Anastazije Samobor, Majk Rušec, blagoslovio je 3. svijeću, koju je potom upalio predstavnik Komunalca d. o. o. Pavao Mihelić te je izmoljena zajednička molitva, blagoslovljena svijeća, Grad Samobor i svi njegovi žitelji, nakon čega su članice i članovi udruge Etnofletno otpjevali nekoliko prigodnih adventskih pjesama.
U ime Grada Samobora događanju je nazočio predsjednik Gradskog vijeća Miran Šoić. 
Prigodnu adventsku pjesmu pročitala je članica Književnoga odjela Ogranka MH Samobor Nada Bošković.
 

Ova stranica koristi kolačiće (Cookies) radi pune funkcionalnosti i boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregledavanja suglasni ste s uporabom kolačića. Više o kolačićima: Izjava o privatnosti.