Zajedničkom inicijativom ogranaka Matice hrvatske iz Zaprešića i Samobora 2015. godine organizirana je prva zajednička izložba umjetnika likovnih odjela ogranaka Zagrebačke županije pod nazivom Susreti. Izložba se već četiri godina zaredom odvija u gradovima ogranaka sudionika izložbe. Ove 2018. godine otvorena je u Samoboru u predvorju poduzeća Komunalac prva u nizu od četiri izložbe pod nazivom Susreti IV, u kojoj sudjeluju ogranci Matice hrvatske iz Zaprešića, Jastrebarskog, Svete Nedelje i Samobora. Susreti nisu samo susretanje likovnih umjetnika, već i glazbenika i književnika u cilju prožimanja raznih umjetničkih izričaja. Izložbu je otvorila potpredsjednica Gradskog vijeća Grada Samobora Maja Gračanin, glazbom događaj uljepšao Antonio Uremović (klarinet), o radovima umjetnika govorio je Željko Nemec, a stihove su čitale Zlata Bujan – Kovačević i Vlasta Mažuranić. Izložba je otvorena do sredine lipnja kada će se umjetnici susresti u Zaprešiću, a zatim u Jastrebarskom i Svetoj Nedelji.