Ogranak Matice hrvatske u Svetoj Nedelji uprizorio je dio Seljačke bune u dvorcu Erdody u Kerestincu. Tekst je napisao Milan Žegarac Peharnik, a u glazbeno-scenskom nastupu nastupili su članovi Ogranka MH Sveta Nedelja, članovi Ogranka MH Samobor, Vitezovi zelengradski, Svetonedeljska garda, Kuburaško društvo "Gromovnik", članovi udruge Oživljena povijest Samobora i druga kulturno-umjetnička društva. Ove je godine obilježena 445. godišnjica od kada je na području Kerestinca i Stupnika pogubljeno oko četiri stotine pobunjenih seljaka.