Na Trgu kralja Tomislava u Samoboru upaljena je prva adventska svijeća. Program se u organizaciji Ogranka MH Samobor, a uz potporu Grada Samobora provodi već petu godinu zaredom, od 2013. godine. Uime Ogranka MH Samobor prisutne je građane i sudionike pozdravila tajnica Ogranka MH Samobor  Lada Lokmer, podsjećajući na korijene ovog narodnog običaja. Događaj je blagoslovio samoborski župnik Davor Štuljan, a u programu su sudjelovali trubač Viktor Meczner, članica Književnog odjela Ogranka MH Samobor Anastazija Noršić, udruga Etnofletno i dječji zbor župne crkve sv. Anastazije Samoborski krijes.

 

Advent 2 2017

Advent 2017

Ova stranica koristi kolačiće (Cookies) radi pune funkcionalnosti i boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregledavanja suglasni ste s uporabom kolačića. Više o kolačićima: Izjava o privatnosti.